Sık Sorulan Sorular

Bir terapi seansı 50 dakika sürmektedir. Fakat çift ve aile seansları terapistin ve danışanların gerekli gördüğü durumlarda 75 dakika sürebilir.

Bu durum problemin tanımı, seansa gelen kişilerin seansa olan katılımları, terapistin kullandığı terapi yöntemleri vs değişiklik göstermektedir. Seanslara başlamadan önce seans sayısı üzerinden anlaşma yapılması kesinlikle etik ve güvenillir olmayan bir tutumdur.

Çift terapisi çiftin her ikisi ile de birlikte görüşülmesi gereken bir terapi çeşitidir. Fakat terapistin ve her iki bireyin de gerekli ve uygun bulduğu durumlarda çiftlerden biri ile de görüşülebilir. Ayrıca eşitliğin korunması adına bir kişi ile yaptığınız seanstan sonra kesinlikle diğer kişi ile de iletişime geçip yalnız bir seans isteyip istemediği sorulmalı ve istediği taktirde o kişi ile de yalnız görüşme ayarlanmalıdır.

Randevularınızı mesai saatleri içinde 0536 229 04 34 numaralı hattımızdan alabilirsiniz. Dilerseniz randevu talebi formumuzu da doldurabilirsiniz. Kısa süre içinde tarafınıza dönüş sağlanmaktadır. Randevu Formu için tıklayın.

Bünyamin İrak mevcut durumda danışanlarını İletişim sayfasındaki terapi ofisinde görmektedir. Yüz yüze görüşmenin yanı sıra Online Terapi de yapılabilmektedir.

Bünyamin İrak danışanlarının ve kendi takviminin uygunluğuna göre hafta sonu veya mesai saatleri dışında da terapi hizmeti sunmaktadır.

Görüşmelerin tamamı gizlilik ilkesi altında hiç kimse ile paylaşılmıyor. Fakat kişinin kendisine ve ya bir başkasına zarar verme durumu söz konusu olduğunda bu durumu önce kişiye ve daha sonra gerekli yerlere söylenmesi gerekiyor. Bu durum gizlilik ilkesinin ihlali sayılmamakla birlikte seans yaptığımız danışanı tamamen koruma amacı gütmektedir.

Türkiye de Psikoloji alanında lisans, yüksek lisans ve doktora yapan uzmanlar dahil hiçbir psikoloğun ilaç yazma yetkisi yoktur. Ayrıca işini belli kurallar doğrultusunda etik bir biçimde yapmaya çalışan bir psikolog asla ilaç yazmaz ve tavsiyede dahi bulunmaz. Fakat gerekli gördüğü durumlada danışanlarını bir psikiyatriye yönlendirir.

Psikolog; üniversitelerin sosyal bilimler enstitüsü fen edebiyat fakültesi psikoloji bölümünde lisans eğitimini tamamlayan kişidir. Eğitimine devam edip belli alanlarda uzmanlaşarak terapi eğitimleri alarak terapist olabilirler fakat hiçbir zaman ilaç yazamazlar ve tavsiye edemezler.

Psikiyatrist; üniversitelerin tıp fakültelerinde lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra belirli hastane ve ya eğitim kurumlarında psikiyatri bölümünde uzmanlık eğitimi alan kişilerdir. Bununla birlikte belirli terapi eğitimleri de alarak terapist olup terapi yapabilirler. Ayrıca lisans ve uzmanlık eğitimlerinde almış oldukları belirli dersler sayesinde ilaç yazma yetkileri vardır.