Türkiye'nin İlk Erkek Çift ve Aile Terapisti

Randevu ve Bilgi

0536 229 04 34

E-Posta

randevu@bunyaminirak.com

Menu

UZMAN PSİKOLOG BÜNYAMİN İRAK

1983 yılında İstanbul Şişli’de doğdu. 2003-2008 yılları arasında lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamladı. Lisans eğitimi boyunca bir çok proje de gönüllü olarak psikoloji alanlarında çalışmalara katıldı.

Alkol ve madde bağımlılığı kongrelerine katılmış ayrıca Bahçelievler Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu, Tarlabaşı Gönüllüleri Merkezi ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde belirli dönemler çalışmıştır.  Bir yıl süren askerlik hizmetini psikolog olarak tamamlamış ve burada er ve erbaşlar, muvazzaf askerler ve aileleriyle seanslar yapmıştır.

2010 yılında Küçükçekmece Belediyesi’ne bağlı aile danışmanlık merkezinde kariyerine devam etmiştir. Burada çok çeşitli vakalarla çalışmış ve deneyimlerini sunmuştur. Uzmanlığını 2011-2013 yılları arasında İstanbul Doğuş Üniversitesi Çift ve Aile Terapisi alanında yapmıştır. Uzmanlığı boyunca alanlarında son derece başarılı ve tecrübeli öğretim üyelerinden süpervizyon alarak çift, aile ve bireysel bir çok seans yapmıştır.

Bünyamin İrak mevcut durumda terapi seanslarını İstanbul Şişli’deki Çatı Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde görmektedir. Amerikan Çift ve Aile Terapileri Derneği’ne ve Türkiye’de kurulan Çift ve Aile Terapileri Derneği’ne üyeliği bulunmaktadır.  Bünyamin İrak advanced seviyesinde İngilizce bilmektedir.

Bünyamin İrak, Türkiye’de uzmanlığını “Çift ve Aile Terapisi” dalında alan ilk erkek psikologdur.